Vlad Voiculescu râde de PSD: ”Au rămas azi și cu mine și fără pensii speciale”

Vlad Voiculescu râde de PSD: ”Au rămas azi și cu mine și fără pensii speciale”
Ministrul Sănătății, Vlad Voiculescu, a postat miercuri, pe pagina sa de Facebook, un mesaj ironic la adresa parlamentarilor PSD, după ce a „supraviețuit” moțiunii simple inițiate de social-democrați și după ce parlamentarii PSD au votat eliminarea pensiilor speciale ale senatorilor și deputaților. „Înțeleg eu bine că astăzi parlamentarii PSD au rămas și cu mine la minister și fără pensii speciale?”, a scris Vlad Voiculescu pe FB. Plenul Camerei Deputaţilor a respins, miercuri, moţiunea simplă pe Sănătate, depusă de PSD, cu 140 de voturi "pentru", 161 "împotrivă" şi o abţinere. PSD a cerut demisia lui Vlad Voiculescu din funcția de ministru.
Citește și
- 22:18Toni Neacșu, la Realitatea Plus: „Guvernul monocolor PSD, condus de Sorin Grindeanu, este singura variantă matematică posibilă”
- 18:55Ion Cristoiu: „Bătălia pe viață și pe moarte în Coaliție. Miza este ca USR să fie scos de la ciolan, măcar două zile”
- 16:36Ambasadorul SUA la București, despre criza politică: „Românii trebuie să o rezolve. Indiferent cum, relația noastră va rămâne puternică”
- 13:52Grindeanu se delimitează de modelul Bolojan: „Reforma administrației nu înseamnă oameni dați afară”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News


























