TRAIAN BĂSESCU, DESPRE RELUAREA DIALOGULUI UCRAINA-SUA: NU AU CE FACE, TREBUIE SĂ-L REIA

TRAIAN BĂSESCU, DESPRE RELUAREA DIALOGULUI UCRAINA-SUA: NU AU CE FACE, TREBUIE SĂ-L REIA
Scris de Realitatea din UNPR Publicat: 3 mar. 2025, 08:26
Fostul preşedinte Traian Băsescu se declară optimist în privința reluării dialogului Ucraina-SUA. El a precizat că preşedintele SUA, Donald Trump, vrea să ia premiul Nobel pentru pace şi are nevoie de Zelenski să încheie cu el un acord iniţial, arătând că Trump nu recunoaşte Rusia ca fiind un stat agresor.
Citește și
- 23:55Petrișor Peiu, în plenul Parlamentului: ”România rezistă doar pentru că nu este o criză internațională. Vom avea soarta Greciei”
- 23:26Sorin Grindeanu: „PSD nu va vota un guvern minoritar PNL-USR-UDMR! România are nevoie de stabilitate, nu de moraliști care stau pe funcții”
- 23:25George Simion, în timpul votului din Parlament: ”Guvernul Veștea/Nicușor a picat la vot!”
- 23:21Gheorghe Piperea: „Guvernul Veștea pică. Era un deznodământ previzibil”. Europarlamentarul vorbește despre o posibilă criză politică majoră
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News
























