TANCZOS BARNA: DACĂ PSD PIERDE ELECTORAT, ACEL ELECTORAT SE DUCE SPRE AUR

TANCZOS BARNA: DACĂ PSD PIERDE ELECTORAT, ACEL ELECTORAT SE DUCE SPRE AUR
Scris de Realitatea din UNPR Publicat: 15 iul. 2025, 09:29
Vicepremierul Tanczos Barna susţine că, dacă George Simion ar fi câştigat alegerile prezidenţiale, iar AUR ar fi preluat guvernarea, a doua zi România ar fi fost retrogradată ”la junk” şi ar fi ”alunecat într-o prăpastie”. Întrebat, luni seara, la Digi 24, despre atitudinea critică a PSD privind faptul că formaţiunea nu este consultată asupra măsurilor fiscale, vicepremierul Tanczos Barna a declarat că vor urma multe discuţii pe aceste pachete de măsuri, în condiţiile în care deciziile nu sunt uşoare.
Citește și
- 20:10George Simion: „Așteaptăm reacții corespunzătoare din partea președintelui României, Nicușor Dan, până la ora 21:30!”
- 18:33Votul pentru Guvernul Veștea, sub semnul întrebării. PSD ia în calcul amânarea procedurii, după anunțul lui George Simion-SURSE
- 18:21Cum a mințit Oana Gheorghiu că nu urmărește nicio miză politică: „Am venit să pun stăpânire pe PNL!”
- 17:31Liberalul Alin Tișe, atac dur la adresa partidului său: „România are nevoie de un guvern!”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News






















