Se anunță grevă la Complexul Energetic Oltenia

Se anunță grevă la Complexul Energetic Oltenia

Se anunță grevă la Complexul Energetic Oltenia

Realitatea din UNPR
Scris de Realitatea din UNPR Publicat: 28 mar. 2021, 22:08

Declară Preşedintele Sindicatului Mine Energie Oltenia

Preşedintele Sindicatului Mine Energie Oltenia Gabriel Căldăruşe a anunțat că va intra de mâine, ora 7.00, în greva foamei, iar peste 100 de salariaţi ai Complexului Energetic Oltenia vor merge în faţa sediului companiei.

Liderii Sindicali spun că cer asigurări că CE Oltenia va avea viitor și solicită aprobarea unui proiect de reducere a vârstei de pensionare în minerit și energie.

Sursa: Realitatea de Gorj

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News

Mai multe știri din Politica Interna - nationala