SCANDAL URIAȘ ÎN COALIȚIE PE REDUCEREA LA 300 A NUMĂRULUI DE PARLAMENTARI. CINE AMENINȚĂ CĂ IESE DE LA GUVERNARE? - VIDEO

SCANDAL URIAȘ ÎN COALIȚIE PE REDUCEREA LA 300 A NUMĂRULUI DE PARLAMENTARI. CINE AMENINȚĂ CĂ IESE DE LA GUVERNARE? - VIDEO
Scris de Realitatea din UNPR Publicat: 9 oct. 2025, 09:04
Un nou scandal uriaș în coaliție! Potrivit unor surse, UDMR a amenințat în ședință că va rupe coaliția dacă se reduce numărul de parlamentari la 300 fără reprezentarea minorităților! Proiectul a fost depus în Parlament, iar premierul a spus încă de la preluarea mandatului că își dorește un legislativ mai suplu. Liberalii au anunțat că votează proiectul, dar poziționarea lor poate provoca disensiuni, potrivit Realitatea Plus.
Citește și
- 20:10George Simion: „Așteaptăm reacții corespunzătoare din partea președintelui României, Nicușor Dan, până la ora 21:30!”
- 18:33Votul pentru Guvernul Veștea, sub semnul întrebării. PSD ia în calcul amânarea procedurii, după anunțul lui George Simion-SURSE
- 18:21Cum a mințit Oana Gheorghiu că nu urmărește nicio miză politică: „Am venit să pun stăpânire pe PNL!”
- 17:31Liberalul Alin Tișe, atac dur la adresa partidului său: „România are nevoie de un guvern!”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News






















