PLAFONAREAA SPORURILOR, AMÂNATĂ. GUVERNUL FACE UN PAS ÎNAPOI ÎN FAȚA PROTESTELOR SINDICALE. BNS A RECLAMAT EXECUTIVUL BOLOJAN LA COMISIA EUROPEANĂ

PLAFONAREAA SPORURILOR, AMÂNATĂ. GUVERNUL FACE UN PAS ÎNAPOI ÎN FAȚA PROTESTELOR SINDICALE. BNS A RECLAMAT EXECUTIVUL BOLOJAN LA COMISIA EUROPEANĂ
Proiectul ordonanței de urgență privind plafonarea sporurilor pentru condiții de muncă periculoase a fost amânat, pe fondul protestelor sindicale. Măsura ar urma să fie adoptată într-o altă ședință de guvern, stabilită pentru luni 30 iunie, după ce tot luni va mai avea loc o rundă de discuții cu sindicatele. BNS a reclamat executivul Bolojan la Comisia Europeană Blocul Național Sindical a înștiințat Comisia Europeană privind iminenta adoptare a OUG prin care guvernul Bolojan plafonează sporurile pentru condiții de muncă periculoase. Din același motiv, iar funcționarii guvernului au organizat un protest spontan.
Citește și
- 23:25George Simion, în timpul votului din Parlament: ”Guvernul Veștea/Nicușor a picat la vot!”
- 21:10Luis Lazarus: „Nu votați guvernul. Robotul Veștea va urma programul lui Bolo!”
- 20:10George Simion: „Așteaptăm reacții corespunzătoare din partea președintelui României, Nicușor Dan, până la ora 21:30!”
- 18:33Votul pentru Guvernul Veștea, sub semnul întrebării. PSD ia în calcul amânarea procedurii, după anunțul lui George Simion-SURSE
Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News
























