Olanda dă undă verde aderării Bulgariei la Schengen! Ungaria a promis și ea că va renunța la obiecție - Austria are ultimul cuvânt

Olanda dă undă verde aderării Bulgariei la Schengen! Ungaria a promis și ea că va renunța la obiecție - Austria are ultimul cuvânt
Scris de Realitatea din UNPR Publicat: 22 dec. 2023, 16:53
Parlamentul olandez a aprobat, joi seara târziu, poziţia guvernului ţării în favoarea aderării Bulgariei ca membru cu drepturi depline la spaţiul fără frontiere Schengen, a anunţat vineri ministrul bulgar de interne Kalin Stoianov.
Citește și
- 10:37Nicușor Dan depune o coroană de flori în memoria victimelor Mineriadei
- 10:16George Simion: „Avem toate motivele pentru suspendarea președintelui!”
- 10:00Cele trei scenarii de GUVERN de pe masa lui Nicușor Dan. Ce variante are președintele dacă guvernul Tomac nu trece la vot?
- 18:52USR respinge susținerea Guvernului Eugen Tomac și propune revenirea la o formulă politică fără PSD
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News

























