Ministrul Energiei intervine în ședința de Guvern înaintea protestului minerilor. CE Oltenia ar putea primi bonurile de masă

Ministrul Energiei intervine în ședința de Guvern înaintea protestului minerilor. CE Oltenia ar putea primi bonurile de masă
Scris de Realitatea din UNPR Publicat: 19 feb. 2026, 16:21
Guvernul se reunește joi, la ora 11:00, având pe ordinea de zi un memorandum referitor la acordarea bonurilor de masă pentru angajații Complexului Energetic Oltenia (CEO). Măsura vine pe fondul protestelor anunțate de minerii și energeticienii companiei în fața Palatului Victoria.
Citește și
- 18:21Cum a mințit Oana Gheorghiu că nu urmărește nicio miză politică: „Am venit să pun stăpânire pe PNL!”
- 17:31Liberalul Alin Tișe, atac dur la adresa partidului său: „România are nevoie de un guvern!”
- 17:23Adrian Veștea se va întâlni cu George Simion înainte de vot. ”Sunt un om al dialogului și al consensului”
- 15:41George Simion: „Îl aștept pe Veștea la sediul partidului să discutăm ce vrea să facă pentru țară”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News























