Marcel Ciolacu, reacție dură după ce Ilie Bolojan a dat vina pe fosta guvernare pentru recesiune: "Eu zic să se astâmpere și să se apuce de muncă"

Marcel Ciolacu, reacție dură după ce Ilie Bolojan a dat vina pe fosta guvernare pentru recesiune: "Eu zic să se astâmpere și să se apuce de muncă"
Scris de Realitatea din UNPR Publicat: 14 feb. 2026, 14:12
Fostul premier și lider PSD Marcel Ciolacu a răspuns tranșant după ce premierul Ilie Bolojan a sugerat că guvernarea social-democrată ar fi responsabilă pentru deficitul bugetar și intrarea României în recesiune. Ciolacu a afirmat că economia a crescut în mandatul său și că măsurile luate atunci au permis trecerea peste recesiune fără efecte majore.
Citește și
- 01:02Paul Stănescu: ”PSD a greșit când a zis că nu vrea cu AUR. Sorin Grindeanu ar trebui să fie următoarea propunere de premier”
- 00:59George Simion a acuzat „35 de ani de trădare” și a BOICOTAT ședința de învestitură a lui Veștea. Deputații AUR au părăsit sala în masă!
- 23:55Petrișor Peiu, în plenul Parlamentului: ”România rezistă doar pentru că nu este o criză internațională. Vom avea soarta Greciei”
- 23:26Sorin Grindeanu: „PSD nu va vota un guvern minoritar PNL-USR-UDMR! România are nevoie de stabilitate, nu de moraliști care stau pe funcții”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News
























