Maia Sandu l-a decorat pe fostul ministru de externe Bogdan Aurescu cu ”Ordinul de Onoare”

Maia Sandu l-a decorat pe fostul ministru de externe Bogdan Aurescu cu ”Ordinul de Onoare”
Scris de Realitatea din UNPR Publicat: 21 iun. 2023, 10:15
Preşedintele Republicii Moldova, Maia Sandu, l-a decorat marţi pe fostul ministru de Externe, consilierul prezidenţial Bogdan Aurescu cu “Ordinul de Onoare” pentru dedicarea excepţională în consolidarea legăturilor bilaterale şi în procesul de aderare a Moldovei la Uniunea Europeană.
Citește și
- 09:03Ce cadouri au voie să păstreze miniștrii și demnitarii. Noile reguli publicate în Monitorul Oficial și lista darurilor interzise
- 09:02Presa internațională scrie despre eșecul Guvernului Veștea: ”România intră într-o nouă perioadă de instabilitate„
- 08:24Bolojan cere urgent un guvern cu puteri depline: „Ce se construiește fără principii nu poate rezista”
- 08:14Adrian Veștea nu a primit votul de învestire. Președintele Nicușor Dan va convoca noi consultări
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News

























