Liderul UDMR spune lucrurilor pe nume: Salariile bugetarilor sunt bune, sectorul privat plânge

Liderul UDMR spune lucrurilor pe nume: Salariile bugetarilor sunt bune, sectorul privat plânge
Scris de Realitatea din UNPR Publicat: 3 iun. 2021, 11:08
Vicepremierul Kelemen Hunor (UDMR) a declarat, miercuri, la Antena 3, că salariile bugetarilor sunt „bune” și că sectorul privat „plânge” când vede ce salarii se acordă la stat.
Citește și
- 17:37Negocieri la Cotroceni. Ce variante ar putea alege președintele Nicușor Dan pentru noul guvern
- 16:52Victor Ponta, propus din nou pentru funcția de premier de către alianța „Uniți pentru România”
- 16:19Călin Georgescu intervine în ziua consultărilor cruciale. ”Un guvern depărtat de voia lui Dumnezeu va cădea oricum”
- 15:28PNL pune condiții pentru votarea guvernului PSD. Decizia se va lua în ședința liberalilor - SURSE
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News


























