Klaus Iohannis, mesaj după întâlnirea Maia Sandu: Am avut un dialog foarte bun despre ajutorul major pe care îl acordăm Republicii Moldova

Klaus Iohannis, mesaj după întâlnirea Maia Sandu: Am avut un dialog foarte bun despre ajutorul major pe care îl acordăm Republicii Moldova
Scris de Realitatea din UNPR Publicat: 5 mar. 2024, 14:35
Şeful statului Klaus Iohannis a primit-o, marţi la Palatul Cotroceni, pe preşedinta Republicii Moldova Maia Sandu. Cei doi au avut un dialog foarte bun despre ajutorul pe care ţara noastră în acordă în continuarea Moldovei, inclusiv cu privire la aderarea la UE. ”Mai sunt doar câteva luni până la alegerile europarlamentare din iunie şi este esenţial ca în Europa să câştige din nou democraţia, iar mişcările care se bazează doar pe nostalgia trecutului şi oferă false soluţii pentru oameni să nu se consolideze”, a mai precizat Iohannis.
Citește și
- 09:03Ce cadouri au voie să păstreze miniștrii și demnitarii. Noile reguli publicate în Monitorul Oficial și lista darurilor interzise
- 09:02Presa internațională scrie despre eșecul Guvernului Veștea: ”România intră într-o nouă perioadă de instabilitate„
- 08:24Bolojan cere urgent un guvern cu puteri depline: „Ce se construiește fără principii nu poate rezista”
- 08:14Adrian Veștea nu a primit votul de învestire. Președintele Nicușor Dan va convoca noi consultări
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News

























