KELEMEN HUNOR, DESPRE ILIE BOLOJAN: ”FACE UN EFORT, PENTRU CĂ ERA OBIŞNUIT CĂ ARE MAJORITATE SINGUR, ACOLO UNDE ERA PRIMAR, DUPĂ ACEEA PREŞEDINTELE CJ”

KELEMEN HUNOR, DESPRE ILIE BOLOJAN: ”FACE UN EFORT, PENTRU CĂ ERA OBIŞNUIT CĂ ARE MAJORITATE SINGUR, ACOLO UNDE ERA PRIMAR, DUPĂ ACEEA PREŞEDINTELE CJ”
Scris de Realitatea din UNPR Publicat: 3 sept. 2025, 11:47
Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, a declarat, marți seară, că Ilie Bolojan a fost obişnuit la Oradea să aibă majoritate singur, dar că face eforturi în coaliţie şi încearcă să facă compromisuri.
Citește și
- 16:19Călin Georgescu intervine în ziua consultărilor cruciale. ”Un guvern depărtat de voia lui Dumnezeu va cădea oricum”
- 15:28PNL pune condiții pentru votarea guvernului PSD. Decizia se va lua în ședința liberalilor - SURSE
- 15:12Piperea, după consultările cu Nicușor Dan: „Chiar dacă mi-a dat dreptate că suntem occidentali și europeni, nu ne consideră o soluție”
- 14:57Dominic Fritz, după consultările cu Nicușor Dan: „Nu vom susține un guvern din care face parte PSD”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News

























