ILIE BOLOJAN, DESPRE FACTURILE LA ENERGIE: ”AR TREBUI SĂ SCADĂ DIN A DOUA JUMĂTATE A ANULUI VIITOR”

ILIE BOLOJAN, DESPRE FACTURILE LA ENERGIE: ”AR TREBUI SĂ SCADĂ DIN A DOUA JUMĂTATE A ANULUI VIITOR”
Scris de Realitatea din UNPR Publicat: 30 sept. 2025, 07:30
Premierul României, Ilie Bolojan, a declarat, luni seara, că facturile la energie ar trebui să scadă din a doua jumătate a anului viitor, după ce vor intra în funcțiune unități de stocare a energiei.
Citește și
- 23:55Petrișor Peiu, în plenul Parlamentului: ”România rezistă doar pentru că nu este o criză internațională. Vom avea soarta Greciei”
- 23:26Sorin Grindeanu: „PSD nu va vota un guvern minoritar PNL-USR-UDMR! România are nevoie de stabilitate, nu de moraliști care stau pe funcții”
- 23:25George Simion, în timpul votului din Parlament: ”Guvernul Veștea/Nicușor a picat la vot!”
- 23:21Gheorghe Piperea: „Guvernul Veștea pică. Era un deznodământ previzibil”. Europarlamentarul vorbește despre o posibilă criză politică majoră
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News
























