ILIE BOLOJAN, DESPRE COALIȚIE: ”ESTE ÎN INTERESUL ROMÂNIEI SĂ AVEM O GUVERNARE STABILĂ, DAR NU O STABILITATE DIN ASTA MORMÂNTALĂ”

ILIE BOLOJAN, DESPRE COALIȚIE: ”ESTE ÎN INTERESUL ROMÂNIEI SĂ AVEM O GUVERNARE STABILĂ, DAR NU O STABILITATE DIN ASTA MORMÂNTALĂ”
Scris de Realitatea din UNPR Publicat: 18 oct. 2025, 13:39
Premierul Ilie Bolojan a vorbit, vineri, despre relaţiile din coaliţie și a subliniat că ”este în interesul României să avem o guvernare stabilă, dar nu o stabilitate din asta mormântală, care nu face nimic, care se blochează, care e gripată în permanenţă”. Șeful Executivului a menționat că ”dacă s-ar şubrezi numărul de parlamentari ai coaliţiei, guvernarea ar fi mai dificilă”.
Citește și
- 09:20Ninel Peia, acuzații dure la adresa lui Ilie Bolojan: miza ascunsă din negocierile pentru guvern
- 08:20Mihai Fifor acuză USR că blochează formarea Guvernului: „Când România are nevoie de stabilitate, voi produceți haos”
- 08:14Președintele Nicușor Dan rupe tăcerea după valul de critici: „Tot ce fac este pentru România”
- 22:18Toni Neacșu, la Realitatea Plus: „Guvernul monocolor PSD, condus de Sorin Grindeanu, este singura variantă matematică posibilă”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News


























