Florin Cîțu, după tragedia de la spitalul din Ploiești: Nu trebuie să se mai repete

Florin Cîțu, după tragedia de la spitalul din Ploiești: Nu trebuie să se mai repete
Scris de Realitatea din UNPR Publicat: 11 nov. 2021, 10:55
Premierul interimar Florin Cîțu transmite condoleanțe familiilor celor doi pacienți decedați în incendiul de la Spitalul de Boli Infecțioase din Ploiești. Acesta spune că a „cerut de fiecare dată ca spitalele să fie pregătite pentru valul 4” și că pentru a lua presiunea de pe spitale oamenii trebuie să se vaccineze împotriva Covid-19.
Citește și
- 14:03Scandal în coaliție! Claudiu Manda îl atacă dur pe Bolojan: „Ați căutat un pretext ca să nu vă țineți de cuvânt”
- 13:17Zi decisivă pentru formarea Guvernului: PNL, USR și UDMR fac ultimele calcule înainte de desemnarea premierului
- 09:20Ninel Peia, acuzații dure la adresa lui Ilie Bolojan: miza ascunsă din negocierile pentru guvern
- 08:20Mihai Fifor acuză USR că blochează formarea Guvernului: „Când România are nevoie de stabilitate, voi produceți haos”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News


























