FLORIN CÎȚU DESPRE INFLAȚIA URCATĂ LA 10%: VINA PRINCIPALĂ O ARE GUVERNUL ȘI GUVERNELE DIN ULTIMII TREI ANI, CARE AU CRESCUT TAXELE ȘI DEFICITUL, ÎN ACELAȘI TIMP, ESTE ÎNGROZITOR CE S-A ÎNTÂMPLAT

FLORIN CÎȚU DESPRE INFLAȚIA URCATĂ LA 10%: VINA PRINCIPALĂ O ARE GUVERNUL ȘI GUVERNELE DIN ULTIMII TREI ANI, CARE AU CRESCUT TAXELE ȘI DEFICITUL, ÎN ACELAȘI TIMP, ESTE ÎNGROZITOR CE S-A ÎNTÂMPLAT
Scris de Realitatea din UNPR Publicat: 11 sept. 2025, 11:55
Inflația a atins aproape 10% în luna august, iar fostul premier liberal Florin Cîțu arată cu degetul spre Guvern și Banca Națională a României pentru această criză care afectează puterea de cumpărare a românilor.
Citește și
- 19:50PNL a votat schimbarea a 12 lideri de filiale. Ilie Bolojan scapă de liberalii din tabăra Veștea
- 19:48Președintele UDMR aruncă bomba: ”Nu există lege pentru organizarea alegerilor anticipate”
- 17:37Negocieri la Cotroceni. Ce variante ar putea alege președintele Nicușor Dan pentru noul guvern
- 16:52Victor Ponta, propus din nou pentru funcția de premier de către alianța „Uniți pentru România”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News


























