Dacian Cioloș, reacție după ce a fost desemnat să formeze noul guvern: ”Suntem gata să ne asumăm responsabilitatea guvernării”

Dacian Cioloș, reacție după ce a fost desemnat să formeze noul guvern: ”Suntem gata să ne asumăm responsabilitatea guvernării”
Scris de Realitatea din UNPR Publicat: 11 oct. 2021, 19:45
Dacian Cioloș a transmis un mesaj luni seară, după ce a fost desemnat de președintele Klaus Iohannis pentru funcția de premier. ”Suntem pregătiți”, a scris liderul USR pe pagina de socializare, precizând că principalele obiective sunt gestionarea pandemiei, explozia prețurilor la energie și reformele din PNRR.
Citește și
- 14:03Scandal în coaliție! Claudiu Manda îl atacă dur pe Bolojan: „Ați căutat un pretext ca să nu vă țineți de cuvânt”
- 13:17Zi decisivă pentru formarea Guvernului: PNL, USR și UDMR fac ultimele calcule înainte de desemnarea premierului
- 09:20Ninel Peia, acuzații dure la adresa lui Ilie Bolojan: miza ascunsă din negocierile pentru guvern
- 08:20Mihai Fifor acuză USR că blochează formarea Guvernului: „Când România are nevoie de stabilitate, voi produceți haos”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News


























