Cristian Tudor Popescu dă de pământ cu Nicușor Dan!
10 dec. 2025, 10:46
Actualizat: 10 dec. 2025, 10:46

Cristian Tudor Popescu dă de pământ cu Nicușor Dan!
Articol scris de Scris de Realitatea din UNPR
„Președintele nostru mă face să mă doară mintea”
Cristian Tudor Popescu dă de pământ cu Nicușor Dan după declarațiile sale halucinante din interviul pentru ziarul francez Le Monde. Gazetarul spune că a rămas blocat, am încheiat citatul, după ce șeful statului a declarat că dronele au venit pe o rută neașteptată, iar noi suntem pregătiți să doborâm doar dronele care vin din zona Odesei.
Cristian Tudor Popescu se întreabă ironic pe pagina sa de Facebook dacă protecția aeriană e pe toată granița de Est a României, granița dinspre război sau e doar pe Delta Dunării, Tulcea-Galați.
„Să punem niște indicatoare vizibile din cer „Numai pentru drone dinspre Odesa? Iarăși, președintele nostru mă face să mă doară mintea. Îmi trece doar dacă mă gândesc că așa cum pe SRI și SIE nu le-a atins nici cu o pană, de Armată nu vrea să se atingă, orice s-ar întâmpla, nici cu un fulg”, a transmis Cristian Tudor Popescu.
Citește și:
- 12:55 - Liberalul Alexandru Nazare: ”Încă sper că PSD va lua decizia să nu retragă miniştrii din Guvern”
- 12:54 - Cutremur în PNL Sălaj: Dinu Iancu-Sălăjanu se autosuspendă din funcție după ce a intrat în vizorul DNA
- 12:52 - ANAF a intrat pe fir în cazul fostului șef ITM București, după ce a fost surprins la volanul unui Lamborghini de 300.000 euro
- 12:30 - Miniștrii PSD își vor depune demisiile la ora 14. Social-democrații ies oficial din guvernul condus de Ilie Bolojan
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News














