Clubul de Presă se dezvoltă în ritm accelerat: casele de presă și ziariștii, invitați să se alăture

Clubul de Presă se dezvoltă în ritm accelerat: casele de presă și ziariștii, invitați să se alăture
Comitetul de inițiativă invită casele de presă și ziariștii să se alăture demersului
Casele de presă și ziariștii sunt invitați să se alăture demersului Clubului de Presă de îmbunătățire a mediului în care își desfășoară activitatea mass media din România.
Proiectul Clubului de Presă avansează în ritm accelerat. Comitetul de Inițiativă a stabilit ca prima Convenție Națională, la care vor fi adoptate cele mai importante documente, va fi aleasă conducerea Departamentului Ziariștilor și Departamentului Proprietarilor, precum și componența Consiliului de Onoare, să aibă loc la data de 3 mai, de Ziua Internațională a Libertății Presei.
A fost elaborat și este lansat, începând de azi, și site-ul Clubului de Presă: clubuldepresa.ro.
În acest moment, pe site sunt postate primele detalii și propuneri de documente, precum și formularele care permit înscrierea ziariștilor și a caselor de presă.
Comitetul de inițiativă invită casele de presă și ziariștii să se alăture demersului Clubului de Presă de îmbunătățire a mediului în care își desfășoară activitatea mass media din România!
Citește și:
- 11:53 - Ministrul Sănătății vrea negocieri directe cu Pfizer: ”Să găsim soluții pentru oameni și pentru România”
- 09:36 - Alexandra Păcuraru depune plângere penală împotriva lui Gigi Becali: „Aceste abuzuri, jigniri, umilințe, intimidări și amenințări trebuie să înceteze”
- 09:28 - Noi măsuri de atenuare a crizei de pe piaţa carburanţilor
- 09:15 - Ilie Bolojan, despre candidatura la alegerile prezidențiale din 2030: ”Nu se pune niciun fel de problemă din partea mea”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News











