BOLOJAN: „DE PRINCIPIU, S-A CONVENIT ÎN COALIŢIE SĂ SE CONVOACE ALEGERILE ÎN LUNA NOIEMBRIE”

BOLOJAN: „DE PRINCIPIU, S-A CONVENIT ÎN COALIŢIE SĂ SE CONVOACE ALEGERILE ÎN LUNA NOIEMBRIE”
Scris de Realitatea din UNPR Publicat: 22 aug. 2025, 18:32
Premierul Ilie Bolojan a declarat că, partidele din Coaliție au decis, în principiu, ca alegerile pentru Primăria Capitalei să aibă loc în luna noimebrie 2025. Șeful Executivului spune că decizia nu este una definitivă.
Citește și
- 09:20Ninel Peia, acuzații dure la adresa lui Ilie Bolojan: miza ascunsă din negocierile pentru guvern
- 08:20Mihai Fifor acuză USR că blochează formarea Guvernului: „Când România are nevoie de stabilitate, voi produceți haos”
- 08:14Președintele Nicușor Dan rupe tăcerea după valul de critici: „Tot ce fac este pentru România”
- 22:18Toni Neacșu, la Realitatea Plus: „Guvernul monocolor PSD, condus de Sorin Grindeanu, este singura variantă matematică posibilă”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News


























