BOLOJAN CERE USR-IȘTILOR SĂ VINĂ LA GUVERNARE: AR FI UN LUCRU BUN SĂ ÎNTĂRIM COALIȚIA CU AJUTORUL USR

BOLOJAN CERE USR-IȘTILOR SĂ VINĂ LA GUVERNARE: AR FI UN LUCRU BUN SĂ ÎNTĂRIM COALIȚIA CU AJUTORUL USR
Scris de Realitatea din UNPR Publicat: 14 mar. 2025, 08:49
De frica suveraniștilor care domină în sondaje, președintele interimar, Ilie Bolojan le cere reziștilor să vină la guvernare. „Ar fi un lucru bun să întărim coaliția cu ajutorul USR pentru că avem o majoritate la limită”, a transmis Bolojan.
Citește și
- 23:55Petrișor Peiu, în plenul Parlamentului: ”România rezistă doar pentru că nu este o criză internațională. Vom avea soarta Greciei”
- 23:26Sorin Grindeanu: „PSD nu va vota un guvern minoritar PNL-USR-UDMR! România are nevoie de stabilitate, nu de moraliști care stau pe funcții”
- 23:25George Simion, în timpul votului din Parlament: ”Guvernul Veștea/Nicușor a picat la vot!”
- 23:21Gheorghe Piperea: „Guvernul Veștea pică. Era un deznodământ previzibil”. Europarlamentarul vorbește despre o posibilă criză politică majoră
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News
























