ALDE va vota moțiunea de cenzură a PSD: ”Să ținem în continuare un guvern nătâng?”

ALDE va vota moțiunea de cenzură a PSD: ”Să ținem în continuare un guvern nătâng?”
Scris de Realitatea din UNPR Publicat: 31 iul. 2020, 15:14
Călin Popescu Tăriceanu a anunțat vineri, la Gândul LIVE, că parlamentarii ALDE vor vota moțiunea de cenzură anunțată de PSD.
Citește și
- 01:02Paul Stănescu: ”PSD a greșit când a zis că nu vrea cu AUR. Sorin Grindeanu ar trebui să fie următoarea propunere de premier”
- 00:59George Simion a acuzat „35 de ani de trădare” și a BOICOTAT ședința de învestitură a lui Veștea. Deputații AUR au părăsit sala în masă!
- 23:55Petrișor Peiu, în plenul Parlamentului: ”România rezistă doar pentru că nu este o criză internațională. Vom avea soarta Greciei”
- 23:26Sorin Grindeanu: „PSD nu va vota un guvern minoritar PNL-USR-UDMR! România are nevoie de stabilitate, nu de moraliști care stau pe funcții”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News
























