Elena Udrea, reacție fulger după desemnarea lui Eugen Tomac ca premier: „E convenabil tuturor. Îi urez succes!”

Elena Udrea și Eugen Tomac
Scris de Daniel Onescu Publicat: 4 iun. 2026, 18:57
Elena Udrea a reacționat imediat după anunțul oficial privind desemnarea lui Eugen Tomac pentru funcția de prim-ministru, afirmând că numirea era previzibilă pentru cei familiarizați cu negocierile politice. Udrea, care a colaborat îndeaproape cu Tomac în perioada PMP, l-a descris drept „un om serios, discret și constructiv”.
Citește și
- 23:27Lider PSD: ”Domnule Bolojan, aţi mințit din nou! L-aţi minţit de două ori pe preşedintele României”
- 23:22Alexandru Rogobete: ”Domnule Bolojan, opriți-vă! România nu este sat fără câini. Oamenii acestei țări merită mai mult decât spectacol politic”
- 22:02Criză politică majoră: AUR cere suspendarea președintelui Nicușor Dan după eșecul negocierilor
- 22:00Anca Alexandrescu: „Ne aflăm în fața alegerii între a fi Sorin Grindeanu prim-ministru sau Siegfried Mureșan. Cum alegeți dintre două rele?”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News
























