Vlad Voiculescu a fost amendat cu suma de 1.500 lei pentru că nu a purtat mască de protecţie în Parlament

Vlad Voiculescu a fost amendat cu suma de 1.500 lei pentru că nu a purtat mască de protecţie în Parlament
Scris de Realitatea din UNPR Publicat: 2 apr. 2021, 13:53
Ministrul Sănătăţii Vlad Voiculescu a fost amendat cu suma de 1.500 lei pentru nepurtarea măştii de protecţie într-un spaţiu închis. Acesta a fost filmat în Parlament fără a avea masca de protecţie pe faţă. Ulterior el a afirmat că s-a cerut amendat, şi-a cerut scuze şi a subliniat că toţi oamenii trebuie să respecte regulile şi îndeamnă pe toată lumea să facă acest lucru, informează news.ro.
Citește și
- 09:03Ce cadouri au voie să păstreze miniștrii și demnitarii. Noile reguli publicate în Monitorul Oficial și lista darurilor interzise
- 09:02Presa internațională scrie despre eșecul Guvernului Veștea: ”România intră într-o nouă perioadă de instabilitate„
- 08:24Bolojan cere urgent un guvern cu puteri depline: „Ce se construiește fără principii nu poate rezista”
- 08:14Adrian Veștea nu a primit votul de învestire. Președintele Nicușor Dan va convoca noi consultări
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News

























