TRAIAN BĂSESCU E OPTIMIST: ROMÂNII SUNT ÎN SITUAŢIA PE CARE RAR O AU, DE A SCOATE ŢARA DIN IMPAS PRIN VOTUL LOR

TRAIAN BĂSESCU E OPTIMIST: ROMÂNII SUNT ÎN SITUAŢIA PE CARE RAR O AU, DE A SCOATE ŢARA DIN IMPAS PRIN VOTUL LOR
Scris de Realitatea din UNPR Publicat: 6 mai 2025, 08:27
Fostul preşedinte Traian Băsescu este de părere că, după demisa prim-ministrului şi cu situaţii de interimat la cele mai importate instituţii ale statului, Româna arată ”catastrofal”. El afirmă că românii sunt ”în situaţia pe care rar o au de a scoate ţara din impas prin votul lor” la scrutinul din 18 mai.
Citește și
- 22:01Nicușor Dan, după consultările cu liderii politici: ”Se conturează varianta unui guvern minoritar”
- 20:59Dumitru Coarnă, după consultările de la Palatul Cotroceni: „Nicușor Dan ne-a dat de înțeles că vom avea guvern PSD”
- 19:50PNL a votat schimbarea a 12 lideri de filiale. Ilie Bolojan scapă de liberalii din tabăra Veștea
- 19:48Președintele UDMR aruncă bomba: ”Nu există lege pentru organizarea alegerilor anticipate”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News


























