Senatul renunță la ședințele online. Senatorii sunt obligați să fie prezenți fizic, absențele vor fi sancționate financiar

Senatul renunță la ședințele online. Senatorii sunt obligați să fie prezenți fizic, absențele vor fi sancționate financiar
Scris de Realitatea din UNPR Publicat: 3 feb. 2026, 17:26
Conducerea Senatului a decis, în prima zi a noii sesiuni parlamentare, ca toate ședințele de plen să se desfășoare, de acum înainte, exclusiv cu prezența fizică a senatorilor. Cei care vor lipsit nejustificat vor fi considerați absent și vor fi sancționați cu reținere a 5% din indemnizația lunară brută de aproximativ 950 lei.
Citește și
- 20:10George Simion: „Așteaptăm reacții corespunzătoare din partea președintelui României, Nicușor Dan, până la ora 21:30!”
- 18:33Votul pentru Guvernul Veștea, sub semnul întrebării. PSD ia în calcul amânarea procedurii, după anunțul lui George Simion-SURSE
- 18:21Cum a mințit Oana Gheorghiu că nu urmărește nicio miză politică: „Am venit să pun stăpânire pe PNL!”
- 17:31Liberalul Alin Tișe, atac dur la adresa partidului său: „România are nevoie de un guvern!”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News






















