MINISTRUL ENERGIEI DONEAZĂ 20% DIN SALARIU ȘI LE CERE COLEGILOR SĂI SĂ ÎI URMEZE EXEMPLUL: ”NU POT PUNE AUSTERITATEA DOAR PE SPATELE OAMENILOR”

MINISTRUL ENERGIEI DONEAZĂ 20% DIN SALARIU ȘI LE CERE COLEGILOR SĂI SĂ ÎI URMEZE EXEMPLUL: ”NU POT PUNE AUSTERITATEA DOAR PE SPATELE OAMENILOR”
Scris de Realitatea din UNPR Publicat: 2 sept. 2025, 11:55
Ministrul Energiei, Bogdan Ivan, a anunţat, luni seară, că şi în luna august a donat suma de 2.500 de lei, echivalentul a 20% din salariul său, și le-a cerut colegilor săi din companiile subordonate să-i urmeze exemplul.
Citește și
- 22:18Toni Neacșu, la Realitatea Plus: „Guvernul monocolor PSD, condus de Sorin Grindeanu, este singura variantă matematică posibilă”
- 18:55Ion Cristoiu: „Bătălia pe viață și pe moarte în Coaliție. Miza este ca USR să fie scos de la ciolan, măcar două zile”
- 16:36Ambasadorul SUA la București, despre criza politică: „Românii trebuie să o rezolve. Indiferent cum, relația noastră va rămâne puternică”
- 13:52Grindeanu se delimitează de modelul Bolojan: „Reforma administrației nu înseamnă oameni dați afară”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News


























