AUSTERITATEA LUI BOLOJAN, NUMAI PENTRU SĂRACI. NABABII DE LA STAT SE LĂFĂIE ÎN SALARII DEMNE DE MANAGERI DIN ELVEȚIA

AUSTERITATEA LUI BOLOJAN, NUMAI PENTRU SĂRACI. NABABII DE LA STAT SE LĂFĂIE ÎN SALARII DEMNE DE MANAGERI DIN ELVEȚIA
Scris de Realitatea din UNPR Publicat: 28 oct. 2025, 09:18
Mulți dintre directorii companiilor de stat beneficiază de salarii și bonusuri care i-ar face invidioși chiar și pe cei din companiile multinaționale. Nici măcar cei 27.000 de lei ai președintelui României reprezintă o sumă modestă față de remunerațiile consistente ale nababilor de la stat.
Citește și
- 22:01Nicușor Dan, după consultările cu liderii politici: ”Se conturează varianta unui guvern minoritar”
- 20:59Dumitru Coarnă, după consultările de la Palatul Cotroceni: „Nicușor Dan ne-a dat de înțeles că vom avea guvern PSD”
- 19:50PNL a votat schimbarea a 12 lideri de filiale. Ilie Bolojan scapă de liberalii din tabăra Veștea
- 19:48Președintele UDMR aruncă bomba: ”Nu există lege pentru organizarea alegerilor anticipate”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News


























