Bogdan Ivan, mesaj din mijlocul protestului minerilor de la CE Oltenia: „Tranziția energetică nu poate fi făcută peste noapte”

Bogdan Ivan, mesaj din mijlocul protestului minerilor de la CE Oltenia: „Tranziția energetică nu poate fi făcută peste noapte”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 13 mar. 2026, 08:35
Ministrul Energiei, Bogdan Ivan, a mers joi în mijlocul angajaților Complexului Energetic Oltenia care protestau în fața Ministerului Energiei, unde a discutat direct cu minerii și energeticienii despre nemulțumirile acestora și despre planurile privind tranziția energetică.
Citește și
- 20:47Nicușor Dan, despre stenogramele care îl incriminează pe Ciucu: „Dacă procurorii spun că au indicii, au și dovezi”-VIDEO
- 22:02Veștea își retrage candidatura la președinția PNL: „Este evident că scopul este blocarea învestirii Guvernului”
- 18:53Denise Rifai a ajuns la DNA. Audieri maraton în dosarele lui Ciucu - VIDEO
- 18:22Nicușor Dan: „Niciun partid nu a construit o majoritate. Am ales varianta cu cele mai mari șanse”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News


























