Marius Tucă: România trebuia să primească sisteme anti-drone încă de anul trecut
2 iun. 2026, 07:46

Marius Tucă
Sursă: realitatea.net
Marius Tucă susține că România trebuia să primească sisteme de apărare împotriva dronelor încă de la finalul anului trecut, însă livrarea nu s-a făcut la timp. În exclusivitate pentru Realitatea PLUS, în cadrul emisiunii Culisele Statului Paralel, jurnalistul a criticat dur atitudinea ministrului Apărării, fiindcă, spune Tucă, România este în continuare lipsită de apărare în fața amenințărilor.
Cu toate acestea, statul a încheiat un nou contract cu nemții, chiar dacă firma nu l-a onorat pe cel semnat în trecut.
Citește și:
- 12:11 - Nicolae Voiculeț, apel sfâșietor după explozia din Portul Constanța: „Mi-am strâns copilul în brațe și m-am rugat lui Dumnezeu. Vrem adevăr! Vrem CSAT acum!”
- 19:16 - Nicușor Dan, reacție despre șeful Armatei cercetat de DNA: „Am avut o discuție și o să mai am una”
- 17:27 - Nicușor Dan rupe tăcerea după incidentul din Portul Constanța. Ce s-a întâmplat, de fapt, cu dronele care au alarmat litoralul
- 15:07 - Macron și Ursula von der Leyen, reacție rapidă după explozia dronei de la Constanța: „Solidaritate totală cu România!”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News













