Iranul anunță că nu va negocia cu SUA sub ultimatumurile lui Donald Trump. ”Am formulat propriile noastre cerinţe”

Război Iran - SUA
Scris deRealitatea din UNPR
Publicat6 apr. 2026, 14:35
Sursărealitatea.net
Iranul a transmis că nu va purta negocieri cu Statele Unite sub presiunea ultimatumurilor formulate de președintele american Donald Trump. Ministerul de Externe de la Teheran a precizat, luni, că a înaintat propriile poziții și cereri ca răspuns la propunerile de armistițiu transmise prin intermediari. Declarația vine pe fondul speculațiilor privind posibile discuții despre un armistițiu de 45 de zile, potrivit agențiilor Reuters și EFE.
Citește și
- 12:31Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
- 07:36Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru: Fostul avocat al lui Donald Trump interviu bombă pentru Realitatea PLUS
- 23:35Guvernul Veștea a picat la vot în Parlament. Numărătoarea oficială: 189 de voturi pentru, 23 împotrivă
- 21:34Anca Alexandrescu: „Primele două partide care au câștigat alegerile trebuie să formeze guvernul”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News
























