Ilie Bolojan nu ia încalcul demisia: ”Cei care generează crizele trebuie să-şi asume consecinţele”

Ilie Bolojan nu ia încalcul demisia: ”Cei care generează crizele trebuie să-şi asume consecinţele”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 3 apr. 2026, 09:18
Ilie Bolojan a declarat, joi, că nu ia în calcul demisia şi a subliniat că încearcă să se comporte ”responsabil cât timp am onoarea să ocup această funcţie”. Mai mult, premierul a afirmat că ”cei care generează crizele trebuie să-şi asume consecinţele”.
Citește și
- 23:35Guvernul Veștea a picat la vot în Parlament. Numărătoarea oficială: 189 de voturi pentru, 23 împotrivă
- 21:34Anca Alexandrescu: „Primele două partide care au câștigat alegerile trebuie să formeze guvernul”
- 11:22Călin Georgescu, mesaj crucial pentru toți românii: „Tot răul se datorează acelei acțiuni samavolnice din 6 decembrie” - VIDEO
- 14:58Realitatea Medicală, cu Nicole Păcuraru. De luni până vineri, în Matinalul Realitatea Plus – VIDEO
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UNPR și pe Google News

























